Du är här

Ändring av tidtabell Buslinje 3

27.2.2020

Stadstrafik linje 3 morgonens första tur förtidigas med 10 minuter. Tidtabell fron 2.3.2020:

Linje 3

 6.50  8.00  9.00  Hickarö
 6.55 8.05 9.05 Knifsund
 7.00 8.10 9.10 Tjäru
 7.05 8.15 9.15 Bodö
 7.10 8.20 9.20 Knifsund
 7.25 8.35 9.35 Kvikant
 7.32 8.37 9.37 Torikatu / Torggatan (Länsipuiston koulu)
 7.35 8.40 9.40 Linja-autoasema / Busstationen
 7.40 8.45 9.45 Hakalahti / Hakalax (Donnerska skolan)
 7.45 8.50 9.50 Mäntykankaan koulu
 7.48 8.52 9.23 Tehtaankatu / Fabriksgatan (Ykspihjalan,    Kirkonmäen koulu / Yxpila, Kyrkbackens skola)
 7.50 8.54 9.54 Mariankatu / Mariegatan (Kiviniityn koulu)
 7.52 8.56 9.56 Mariankatu / Mariegatan (Karleby svenska gymnasium)


Uppdaterad 27.2.2020 | Skicka respons | Skriv ut