Olet tässä

Kaupunginjohtajat

Ratainsinööri
J.E. Jaatinen
1.9.1930-31.12.1948
Varatuomari
Olavi Korhonen
1.1.1949-18.8.1950
Varatuomari
Lauri Järventaka
1.2.1951-31.8.1953
V.t. kaupunginjohtaja, pankinjohtaja
E. Witting
1.9.1953-31.12.1953
Lakitieteen lisensiaatti, merikapteeni
Carl Gentz
1.1.1954-31.12.1971
Metsänhoitaja
Esko Lankila
1.1.1972-31.8.1991
Hallintotieteiden maisteri
Antti Isotalus
1.9.1991-30.4.2017

Kauppatieteiden maisteri

Stina Mattila

1.9.2016-

Sivun alkuun

Päivitetty 27.2.2018 | Lähetä palautetta | Tulosta