Olet tässä

Kirjastoauton aikataulu 19.8.2019 - 31.12.2019

Huom! Kirjastoauto ei aja

  • syyslomalla 14. - 19.10.2019,
  • joululomalla 22.12.2019 - 1.1.2020 eikä
  • talvilomalla 24.2. - 29.2.2020.

Kirjastoauto ajaa arkipyhien aatot seuraavasti:

  • kiirastorstaina 9.4.2020 kello 14.30 asti
  • torstaina 30.4.2020 kello 15.00 asti
  • keskiviikkona 20.5.2020 kello 15.15 asti.

Maanantai

12.30-12.45   Emeliehemmet, Sairaalakatu 11 (kerran kk.)
12.30-12.45   Villa Lehto, Kirkkolehdonkatu 19 (kerran kk.)
13.30-13.45   Rytimäen esikoulu, Hintsantie 1
13.55-14.10   Halkokari, Lottelundintie / Amorintie
14.15-14.35   Halkokarin päiväkoti, Salmenhaantie 23
14.45-15.10   Ulkometsän päiväkoti, Ulkometsäntie 1
15.20-15.35   Halkokarintie 20 (koulu)
16.05-16.20   Kuunkierros / Kuunkuja
16.25-16.40   Pikkurytintie / Rytirinne
16.45-17.05   Rytimäki, Pajutie, ekopiste
17.10-17.30   Halkokari, Säveltäjäntie 18   
17.35-18.00   Halkokari, Rypäletie / Viinitarhantie
18.05-18.20   Halkokari, Kompassitie / Halkokarintie
18.25-18.40   Halkokari, Kaanaanmaantie / Isopurjeentie

Tiistai

11.45-12.15   Torkinmäen koulu (parilliset viikot) (kouluaik.)
11.40-12.10   Halkokarin koulu (parittomat viikot) (kouluaik.)
12.25-12.45   Chydeniuksen koulu (parilliset viikot) (kouluaik.)
12.15-12.45   Hollihaan koulu ( parittomat viikot) (kouluaik.)
13.30-13.50   Hakalahden päiväkoti, Runeberginkatu 25-27
13.55-14.15   Tervanpolttajan päiväkoti, Tervanpolttajankatu 6
14.20-14.35   Gunellipolku / Rajatie
14.40-15.00   Torkinmäen päiväkoti, Hakakatu 24
15.35-16.05   Kulimäentie, ekopiste
16.10-16.25   Metsämarjantie / Puolukkatie
16.30-16.50   Karhuntaival / Karhunkierros 2
17.00-17.15   Kaustari, Mosalantie 7
17.20-17.40   Kytösavuntie, ekopiste 
17.45-18.15   Riihitie / Aittatie
18.25-18.40   Ventus, Kartanontie 8 

Keskiviikko 1
parittomat viikot

11.50-12.10   Sokojan koulu, Vanha Skrabbintie 15 (kouluaik.)
12.25-12.45   Isokylän koulu, erityisluokat, Kallisentie 10 (kouluaik.) 
13.30-13.45   Lastenkammari, Kuusimäki, Kangastie 2
13.50-14.10   Kirkonmäen päiväkoti, Ventuksentie 27
14.20-14.45   Päiväkoti Keltaviiri, Mariankatu 8
14.50-15.10   Kiviniityn päiväkoti, Kuusitie 1
15.15-15.35   Mariankadun koulu, Mariankatu 16 L 2
16.25-16.45   Lidsle, Söderbackantie / Lidslentie
17.10-17.30   Korkeahuhta, Korkeahuhdantie / Juukontie
17.45-18.05   Linnusperä, Isotanhu 22
18.15-18.40   Seltismäentie 13
  
Keskiviikko 2
parilliset viikot

11.45-12.15   Kirkonmäen koulu, Vingenkatu 18 (kouluaik.)
12.20-12.50   Ykspihlajan koulu, Vingenkatu 18 (kouluaik.)
13.45-14.00   Ykspihlajan päiväkoti, Väinämöisenkatu 1
14.10-14.25   Pikiruukin päiväkoti, Pikiruukki
14.30-14.50   Trivselvrån, Kansakoulukatu 9
14.55-15.15   Pikiruukin kielikylpy / Keltaviirin päiväkoti, Falanderinkatu
15.30-15.50   Majakka Hakalahti, Ilkantie 1 
16.20-16.40   Tullimäki, Talvitie
16.50-17.10   Ykspihlaja, Lemminkäisenkatu / Louhenkatu (urheilukenttä)
17.15-17.35   Ykspihlaja, Lahdenperäntie / Kermatie
17.45-18.05   Öja, Djupsund, Hagafolkintie / Djupsundintie
18.20-18.40   Ykspihlaja, Maitotie / Kirnukuja

Torstai 1     
parittomat viikot

10.30-10.45   Majakka Ventus, Kärrytie 1 (kerran kk.)  
11.40-12.10   Jokilaakson koulu, Jokilaaksontie 6 (kouluaik.)
12.25-12.45   Villan koulu, Kartanontie 8 (kouluaik.) 
13.30-13.55   Isokylän päiväkoti / esikoulu, Kallisentie 10
14.05-14.30   Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.50-15.10   Sokoja, kylätalo
15.50-16.05   Raksontie 16
16.10-16.30   Hangas, Siirtolohkareentie
16.35-16.55   Kuusimäki, Metsämäentie / Havutie
17.00-17.20   Tervaholmantie 34
17.35-17.55   Halkokari, Ulkometsäntie 9
18.00-18.20   Halkokari, Ulkometsänpolku 25

Torstai 2    
parilliset viikot

11.40-12.45  Isokylän koulu, Kallisentie 10 (kouluaik.)
13.30-13.55  Isokylän päiväkoti / esikoulu, Kallisentie 10 
14.05-14.30  Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.50-15.10  Sokoja, kylätalo
15.15-15.30  Mesibacka, Mesibackantie 49
16.15-16.30  Kuusimäki, Metsämäentie/ Vesakkotie, ekopiste
16.35-16.50  Kuusimäki, Metsämäentie / Sienitie
16.55-17.15  Hangas, Virmajuurentie / Kultapiiskuntie
17.20-17.40  Mustikkamäki, Ketunleiväntie / Kettufarmintie
17.55-18.15  Meriharakantie 25-27
18.20-18.40  Pikiruukki, Pikitie

Perjantai 1
parittomat viikot kouluaikana

  8.50-  9.35  Ruotsalon päiväkoti + koulu, Ruotsalon kylätie 72
  9.50-10.30  Peltokorven koulu, Peltokorventie 371
11.20-12.05  Öjan päiväkoti / Öjan koulu, Öjantie 454
12.25-12.45  Isokylän koulu, Kallisentie 10

Perjantai 2
parilliset viikot kouluaikana

  8.55-  9.15  Vittsarin koulu, Vanha Ouluntie 144
  9.25-  9.40  Rödsön koulu, Orreksentie 
  9.50-10.10  Kaustarin päiväkoti, Kaskitie 13
10.15-10.40  Kaustarin koulu + esikoulu,  Kaustarintie 13
11.15-12.00  Rytimäen koulu, Rytimäentie 16
12.10-12.30  Svenska daghemmet, Läntinen kirkkokatu 47  

 kirjastoauto2.jpg

Sivun alkuun

Päivitetty 29.8.2019 | Lähetä palautetta | Tulosta