Till innehållet

Innehållsförteckning

Personal

Administration
Teea Pietilä
verkställande direktör
Tfn +358 44 2519 131
teea.pietila@visitkokkola.fi

Ekonomiförvaltning
Leila Pirttimäki
försäljningssekreterare
Tfn +358 44 7809 710
leila.pirttimaki@kokkola.fi

Försäljningstjänster
Gruppförsäljning/ Kryssningar och Tankar/ Turistinformation
Jari Kola
turismkoordinator
Tfn +358 44 7809 713
jari.kola@visitkokkola.fi

Försäljningstjänster
Gruppförsäljning/ Kongress Karleby/ Turistinformation
Milla Kulmala
försäljningssekreterare
Tfn +358 44 7809 714
milla.kulmala@visitkokkola.fi

Turistinformation
kundbetjäning
Tfn +358 40 8065 075
tourism@visitkokkola.fi

Evenemang
evenemangskordinator
Minna Liedes
Tfn +358 40 8068 318
minna.liedes@visitkokkola.fi

Kongress Karleby/ Snellmanssalen
Pekka Kuusansalo
konferens- och konsertvärd
Tfn +358 44 7250 477
pekka.kuusansalo@visitkokkola.fi

Produktion
Juha Hautala
Marknadsföring och webb producent
Tfn +358 44 7809 711
juha.hautala@visitkokkola.fi

Reittien ja Matkailupalvelujen Keski-Pohjanmaa -projekt
Mari Keiski
Projektchef
Tfn +358 44 7809 715
mari.keiski@kokkola.fi

M/S Jenny
Jari Sundbäck
fartygets befälhavare
Tfn +358 44 7809 138
jari.sundback@visitkokkola.fi

M/S Jenny
fartygets personal
Tfn +358 44 7809 140

Terminal/ Passagerarhamn Merileikkari
Havspark (sommartid)

Tankar Cafe & Inn
(sommartid 1.6.-30.8.)
Tankar Cafe och Tankar Inn
Tfn +358 41 5453 432
tankarinkahvila@gmail.com



Tekstisi tulee tähän.
matkailu

Upp