Hyppää sisältöön

Kirjastoauton aikataulu kesällä

Aikataulu 3.6. – 19.8.2022

Kirjastoauto ei aja heinäkuussa. Kirjastoauto ajaa torstaina 23.6. kello 14.30 asti.

Pidätämme oikeuden muutoksiin, jotka johtuvat kirjastoauton korjauksista sekä sairaustapauksista. Äkillisistä muutoksista ilmoitetaan kirjaston verkkosivulla kokkola.fi/kirjasto.

Maanantai

13.30-13.45   Rytimäen esikoulu, Hintsantie 1
13.55-14.10   Halkokari, Lottelundintie / Amorintie
14.15-14.35   Halkokarin päiväkoti, Salmenhaantie 23
14.45-15.10   Ulkometsän päiväkoti, Ulkometsäntie 1
15.20-15.35   Halkokarintie 20 (koulu)
16.05-16.20   Kuunkierros / Kuunkuja
16.25-16.40   Pikkurytintie / Rytirinne
16.45-17.05   Rytimäki, Pajutie, ekopiste
17.10-17.30   Halkokari, Säveltäjäntie 18
17.35-18.00   Halkokari, Rypäletie / Viinitarhantie
18.05-18.20   Halkokari, Kompassitie / Halkokarintie
18.25-18.40   Halkokari, Kaanaanmaantie / Isopurjeentie

Tiistai

13.30-13.50   Hakalahden päiväkoti, Runeberginkatu 25-27
13.55-14.15   Kotimetsän päiväkoti, Runeberginkatu 62
14.20-14.35   Björkgreninpolku 28
14.40-15.00   Torkinmäen päiväkoti, Hakakatu 24
15.35-16.05   Kulimäentie, ekopiste
16.10-16.25   Metsämarjantie / Puolukkatie
16.30-16.50   Karhuntaival / Karhunkierros 2
17.00-17.15   Kaustari, Mosalantie 7
17.20-17.40   Kytösavuntie, ekopiste
17.45-18.15   Riihitie / Aittatie
18.25-18.40   Ventus, Kartanontie 8

Keskiviikko 1 – parittomat viikot

12.30-12.45   Attendo Hakalahti, Ilkantie 1
13.30-13.55   Vingen päiväkoti, Roosinkatu 9
14.45-15.10   Lidsle, Söderbackantie / Lidslentie
15.30-15.55   Ykspihlaja, Lahdenperäntie / Kermatie
16.20-16.45   Korkeahuhta, Korkeahuhdantie / Björklidintie
16.50-17.15   Korkeahuhta, Korkeahuhdantie / Juukontie
17.40-18.05   Öja, Djupsund, Hagafolkintie 3
18.20-18.40   Ykspihlajan urheilukenttä, Lemminkäisenkatu / Louhenkatu

Keskiviikko 2 – parilliset viikot

9.50-10.20    Ykspihlajan päiväkoti, Potinrannantie 15
10.30-10.50  Svenska daghemmet, Läntinen kirkkokatu 47
11.30-11.50   Pikiruukin päiväkoti, Pikiruukki
11.55-12.15   Trivselvrån, Kansakoulukatu 9
12.25-12.45   Pikiruukin kielikylpy / Keltaviirin päiväkoti, Falanderinkatu
13.30-13.45   Lastenkammari, Kuusimäki, Kangastie 2
13.50-14.10   Kirkonmäen päiväkoti, Ventuksentie 27
14.20-14.40   Keltaviirin päiväkoti, Mariankatu 8
14.45-15.05   Mariankadun koulu, Mariankatu 16 L 2

Torstai 1 – parittomat viikot

13.30-13.55   Isokylän päiväkoti, Sillanpääntie 12
14.05-14.30   Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.40-15.00   Raksontie 16
15.30-15.50   Hangas, Siirtolohkareentie
15.55-16.15   Kuusimäki, Metsämäentie / Havutie
16.20-16.40   Tervaholmantie 34
16.50-17.10   Tullimäki, Talvitie
17.20-17.45   Halkokari, Ulkometsäntie 9
17.50-18.20   Halkokari, Ulkometsänpolku 25

Torstai 2 – parilliset viikot

13.30-13.55  Isokylän päiväkoti, Sillanpääntie 12
14.05-14.30  Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.50-15.10  Sokoja, kylätalo
15.15-15.30  Mesibacka, Mesibackantie 49
16.15-16.30  Kuusimäki, ekopiste, Metsämäentie/ Vesakkotie
16.35-16.50  Kuusimäki, Metsämäentie / Sienitie
16.55-17.15  Hangas, Virmajuurentie / Kultapiiskuntie
17.20-17.40  Mustikkamäki, Ketunleiväntie / Kettufarmintie
17.55-18.15  Meriharakantie 25-27
18.20-18.40  Pikiruukki, Pikitie

Perjantai

Kirjastoauto ei aja

Ota yhteyttä