Hyppää sisältöön

Kirjastoauton aikataulu kesällä

Aikataulu 1.6. – 19.8.2021

Kirjastoauto ei aja heinäkuussa. Pidätämme oikeuden muutoksiin, jotka johtuvat kirjastoauton korjauksista sekä sairaustapauksista.

Maanantai

12.30-12.45 Emeliehemmet, Sairaalakatu 11 (kerran kuukaudessa)
12.30-12.45 Villa Lehto, Kirkkolehdonkatu 19 (kerran kuukaudessa)
13.30-13.45 Rytimäen esikoulu, Hintsantie 1
13.55-14.10 Halkokari, Lottelundintie / Amorintie
14.15-14.35 Halkokarin päiväkoti, Salmenhaantie 23
14.45-15.10 Ulkometsän päiväkoti, Ulkometsäntie 1
15.20-15.35 Halkokarintie 20 (koulu)
16.05-16.20 Kuunkierros / Kuunkuja
16.25-16.40 Pikkurytintie / Rytirinne
16.45-17.05 Rytimäki, Pajutie, ekopiste
17.10-17.30  Halkokari, Säveltäjäntie 18
17.35-18.00 Halkokari, Rypäletie / Viinitarhantie
18.05-18.20 Halkokari, Kompassitie / Halkokarintie
18.25-18.40 Halkokari, Kaanaanmaantie / Isopurjeentie

Tiistai

13.30-13.50 Hakalahden päiväkoti, Runeberginkatu 25-27
13.55-14.15  Kotimetsän päiväkoti, Runebergink. 62
14.20-14.35 Gunellinpolku / Rajatie
14.40-15.00 Torkinmäen päiväkoti, Hakakatu 24
15.35-16.05 Kulimäentie, ekopiste
16.10-16.25 Metsämarjantie / Puolukkatie
16.30-16.50 Karhuntaival / Karhunkierros 2
17.00-17.15 Kaustari, Mosalantie 7
17.20-17.40 Kytösavuntie, ekopiste
17.45-18.15 Riihitie / Aittatie
18.25-18.40 Ventus, Kartanotie 8

Keskiviikko 1 parittomat viikot

13.30-13.45 Lastenkammari, Kuusimäki, Kangastie 2
13.50-14.10 Kirkonmäen päiväkoti, Ventuksentie 27
14.20-14.45 Päiväkoti Keltaviiri, Mariankatu 8
14.50-15.10 Kiviniityn päiväkoti, Kuusitie 1
15.15-15.35 Mariankadun koulu, Mariankatu 16 L 2
16.25-16.45 Lidsle, Söderbackantie / Lidslentie
17.10-17.30 Korkeahuhta, Korkeahuhdantie / Juukontie
17.45-18.05 Linnusperä, Isotanhu 22
18.15-18.40 Seltismäentie 13

Keskiviikko 2 parilliset viikot

13.35-14.00 Vingen päiväkoti, Roosinkatu 9
14.10-14.25  Pikiruukin päiväkoti, Pikiruukki
14.30-14.50 Trivselvrån, Kansakoulukatu 9
14.55-15.15  Pikiruukin kielikylpy / Keltaviirin päiväkoti, Falanderinkatu
15.30-15.50 Majakka Hakalahti, Ilkantie 1
16.20-16.40 Tullimäki, Talvitie
16.50-17.10 Ykspihlaja, Lemminkäisenkatu / Louhenkatu (urheilukenttä)
17.15-17.35  Ykspihlaja, Lahdenperäntie / Kermatie
17.45-18.05 Öja, Djupsund, Hagafolkintie 3

Torstai 1 parittomat viikot

13.30-13.55 Isokylän päiväkoti / esikoulu, Kallisentie 10
14.05-14.30 Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.50-15.10 Sokoja, kylätalo
15.50-16.05 Raksontie 16
16.10-16.30 Hangas, Siirtolohkareentie
16.35-16.55 Kuusimäki, Metsämäentie / Havutie
17.00-17.20 Tervaholmantie 34
17.35-17.55  Halkokari, Ulkometsäntie 9
18.00-18.20 Halkokari, Ulkometsänpolku 25

Torstai 2 parilliset viikot

13.30-13.55 Isokylän päiväkoti / esikoulu, Kallisentie 10
14.05-14.30 Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.50-15.10 Sokoja, kylätalo
15.15-15.30 Mesibacka, Mesibackantie 49
16.15-16.30 Kuusimäki, Metsämäentie / Vesakkotie, ekopiste
16.35-16.50 Kuusimäki, Metsämäentie / Sienitie
16.55-17.15 Hangas, Virmajuurentie / Kultapiiskuntie
17.20-17.40 Mustikkamäki, Ketunleiväntie / Kettufarmintie
17.55-18.15  Meriharakantie 25-27
18.20-18.40 Pikiruukki, Pikitie

Perjantai

Kirjastoauto ei aja

Ota yhteyttä