Hyppää sisältöön

Kirjastoauton aikataulu talvella

Aikataulu 23.8.2021 – 31.5.2022

Huom! Kirjastoauton aikataulussa muutoksia syksyllä 2021. Keskiviikon ja torstain ajat muuttuvat. Ykspihlajan Maitotie/Kirnukuja sekä Seltismäentien pysäkit lopetetaan.

Pidätämme oikeuden muutoksiin, jotka johtuvat kirjastoauton korjauksista sekä sairaustapauksista.

Maanantai

12.30-12.45   Emeliehemmet, Sairaalakatu 11 (kerran kk.)
12.30-12.45   Villa Lehto, Kirkkolehdonkatu 19 (kerran kk.)
13.30-13.45   Rytimäen esikoulu, Hintsantie 1
13.55-14.10   Halkokari, Lottelundintie / Amorintie
14.15-14.35   Halkokarin päiväkoti, Salmenhaantie 23
14.45-15.10   Ulkometsän päiväkoti, Ulkometsäntie 1
15.20-15.35   Halkokarintie 20 (koulu)
16.05-16.20   Kuunkierros / Kuunkuja
16.25-16.40   Pikkurytintie / Rytirinne
16.45-17.05   Rytimäki, Pajutie, ekopiste
17.10-17.30   Halkokari, Säveltäjäntie 18
17.35-18.00   Halkokari, Rypäletie / Viinitarhantie
18.05-18.20   Halkokari, Kompassitie / Halkokarintie
18.25-18.40   Halkokari, Kaanaanmaantie / Isopurjeentie

Tiistai

11.45-12.15   Torkinmäen koulu (parilliset viikot, kouluaikana)
11.40-12.10   Halkokarin koulu (parittomat viikot, kouluaikana)
12.25-12.45  Tervanpolttajan päiväkoti (parilliset viikot, kouluaikana)
12.15-12.45   Hollihaan koulu (parittomat viikot, kouluaikana)
13.30-13.50   Hakalahden päiväkoti, Runeberginkatu 25-27
13.55-14.15   Kotimetsän päiväkoti, Runeberginkatu 62
14.20-14.35   Gunellipolku / Rajatie
14.40-15.00  Torkinmäen päiväkoti, Hakakatu 24
15.35-16.05   Kulimäentie, ekopiste
16.10-16.25   Metsämarjantie / Puolukkatie
16.30-16.50  Karhuntaival / Karhunkierros 2
17.00-17.15   Kaustari, Mosalantie 7
17.20-17.40   Kytösavuntie, ekopiste
17.45-18.15   Riihitie / Aittatie
18.25-18.40   Ventus, Kartanontie 8

Keskiviikko 1 – parittomat viikot

11.50-12.15   Sokojan koulu, Vanha Skrabbintie 15 (kouluaikana)
12.30-12.45   Attendo Hakalahti, Ilkantie 1
13.30-13.55   Vingen päiväkoti, Roosinkatu 9
14.45-15.15   Lidsle, Söderbackantie / Lidslentie
15.30-15.55   Ykspihlaja, Lahdenperäntie / Kermatie
16.15-16.45   Korkeahuhta, Korkeahuhdantie / Juukontie
16.55-17.20   Linnusperä, Isotanhu 22
17.40-18.05   Öja, Djupsund, Hagafolkintie 3
18.20-18.40   Ykspihlajan urheilukenttä, Lemminkäisenkatu / Louhenkatu

Keskiviikko 2 – parilliset viikot

8.45-9.00     Ykspihlajan päiväkoti, Potinrannantie 15
9.05-9.35      Ykspihlajan koulu, Potinrannantie 15
9.50-10.20    Isokylän koulu, Kallisentie 10
10.30-10.50  Villan koulu / Kirkonmäen koulu, Vingenkatu 18
11.30-11.50   Pikiruukin päiväkoti, Pikiruukki
11.55-12.15   Trivselvrån, Kansakoulukatu 9
12.25-12.45   Pikiruukin kielikylpy / Keltaviirin päiväkoti, Falanderinkatu
13.30-13.45   Lastenkammari, Kuusimäki, Kangastie 2
13.50-14.10   Kirkonmäen päiväkoti, Ventuksentie 27
14.20-14.40   Keltaviirin päiväkoti, Mariankatu 8
14.45-15.05   Mariankadun koulu, Mariankatu 16 L 2

Torstai 1  – parittomat viikot

10.30-10.45   Majakka Ventus, Kärrytie 1 (kerran kk.)
11.40-12.10   Jokilaakson koulu, Jokilaaksontie 6 (kouluaikana)
12.25-12.45    Villan koulu / Kirkonmäen koulu, Vingenkatu 18 (kouluaikana)
13.30-13.55   Isokylän päiväkoti / esikoulu, Kallisentie 10
14.05-14.30   Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.40-15.00   Raksontie 16
15.30-15.50   Hangas, Siirtolohkareentie
15.55-16.15   Kuusimäki, Metsämäentie / Havutie
16.20-16.40  Tervaholmantie 34
16.50-17.10   Tullimäki, Talvitie
17.20-17.45   Halkokari, Ulkometsäntie 9
17.50-18.20   Halkokari, Ulkometsänpolku 25

Torstai 2 – parilliset viikot

11.40-12.30  Isokylän koulu, Kallisentie 10 (kouluaikana)
12.30-12.45  Isokylän koulu, erityisluokat, Kallisentie 10 (kouluaikana)
13.30-13.55  Isokylän päiväkoti / esikoulu, Kallisentie 10
14.05-14.30  Tulliharjun päiväkoti, Libeckinkatu 32
14.50-15.10  Sokoja, kylätalo
15.15-15.30  Mesibacka, Mesibackantie 49
16.15-16.30  Kuusimäki, ekopiste, Metsämäentie/ Vesakkotie
16.35-16.50  Kuusimäki, Metsämäentie / Sienitie
16.55-17.15  Hangas, Virmajuurentie / Kultapiiskuntie
17.20-17.40  Mustikkamäki, Ketunleiväntie / Kettufarmintie
17.55-18.15  Meriharakantie 25-27
18.20-18.40  Pikiruukki, Pikitie

Perjantai 1 – parittomat viikot kouluaikana

8.50-  9.35     Ruotsalon päiväkoti + koulu, Ruotsalon kylätie 72
9.50-10.30     Peltokorven koulu, Peltokorventie 371
11.20-12.05  Öjan päiväkoti + Öjan koulu, Öjantie 454
12.25-12.45  Isokylän koulu, Kallisentie 10

Perjantai 2 – parilliset viikot kouluaikana

8.45-  9.05     Svenska daghemmet, Läntinen kirkkokatu 47
9.10-  9.40     Chydeniuksen koulu, Antti Chydeniuksen katu
9.50-10.10    Kaustarin päiväkoti, Kaskitie 13
10.15-10.40  Kaustarin koulu + esikoulu,  Kaustarintie 13
11.15-12.00  Rytimäen koulu, Rytimäentie 16